ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5534 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Yusuf Islam nahrál píseň egyptské revoluce

0 Redakce 30.3.2011

Yusuf Islam, dříve se na hudební scéně pohybující jako Cat Stevens, nahrál písničku My People. Pomohli mu s ní fanoušci z celého světa, když se k realizaci uvedené skladby nechali inspirovat nedávno proběhlou revolucí v Egyptě, při které byl svržen prezident Mubarak.

Britský folkař  Islam, který v roce 1977 začal praktikovat islám a změnil si umělecké jméno, požádal své fanoušky o spolupráci prostřednictvím svého profilu na Facebooku. Chtěl, aby nazpívali linku do refrénu skladby, kterou umístil ke stažení na svých stránkách, a poslali mu nahrávku e-mailem. Stalo se a písnička získala finální podobu.

„Většina věcí v mém životě vznikla spontánně, a tohle je další příklad,“ řekl Yusuf Islam.

Poté potvrdil, že inspirací k napsání písničky mu byla revoluce v Egyptě. „Neměl jsem žádné nahrávací plány, ale když jsem v televizi viděl, co se děje v Egyptě, řekl jsem si, že je potřeba podpořit ty lidi, kteří se tam pokojně dožadovali změn. Měl jsem zrovna kytaru v ruce, takže skladba začala vznikat naprosto přirozeně, pod vlivem pohledu na záběry z revoluce,“ vysvětlil Islam. Studiově byla nahrávka zpracována v Berlíně.

JŠp