ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17494 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Yellow Sisters přicházejí s Tubab Woman

0 Redakce 10.6.2010

Svým albem Singalana zapůsobily čtyři zpěvačky Yellow Sisters zjevení na české hudební scéně. Nyní, tři roky po té, přicházejí v nezměněné sestavě s novým albem nazvaným Tubab Woman. To plynule pokračuje na cestě započaté debutem. Magické souznění čtyř ženských hlasů proplouvá všemi žánry i s nástrojovým doprovodem.

Vpravdě rozdílné  album oproti debutu vytvořil kvartet zpěvaček Yellow Sisters. Nové  album rozhodně vystoupilo z vod world music, přestože právě úvodní a titulní skladba Tubab Woman je skladbou tohoto žánru. V dalších písničkách Yellow Sisters svůj zpěv koření ingrediencemi r´n´b, ambientu, soulu, funku a dalších stylů.

A capella přístup, který  skupina na živo stále udržuje, na albu obohatila o řadu hostů a nástrojů. Na desce se objevil Jaroslav Bárta (klávesy), Luis ’Jachu’ Reyes (baskytara), Tomáš Kroutil (kytara), Ephraim Goldin (bicí, vokály), Adam Koller (bicí), En.Dru (beatbox), vokálně vypomohli například Tonya Graves, Markéta Foukalová, Petr Wajsar, Ondřej Ruml a mnoho dalších.

tz