ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11927 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Yeah Yeah Yeahs vydají desku dřív – prosákla na Internet

0 Redakce 5.3.2009

Nová deska Yeah Yeah Yeahs nazvaná It's Blitz se bude v digitální podobě prodávat již od 9. března, ačkoli původní datum bylo až 13. dubna.

Kapela a její label Universal tak reagují na to, že album se v celé své kráse objevilo (čili „prosáklo“ nebo „leaknulo“) na Internetu. Na svém blogu prohlásili, že „YYY se nemůžou dočkat vypuštění téhle desky do světa. Leaky nejsou žádná sranda, ale co naděláme.“ Na fyzických nosičích se pak album v Evropě objeví 6. dubna. Jedná se o konečnou kapitulaci hudebního byznysu před silou Internetu?

It's Blitz je přitom ohlašuje další radikální změnu ve stylu newyorské kapely. Jestliže začínali s hlučným art-punkem a svou pozici upevnili popovějším singlem Maps, jejich druhé dlouhohrající album objevovalo španělky, folk a táborákové popěvky a to třetí se pro změnu vrací k nadupanému tanečnímu punku, ale s elektronickými aranžemi a refrény á la Blondie. Na výtečném singlu Zero Nick Zinner zapomněl, že byl kdysi kytaristou a staví kovošrotovou hradbu ze starých synťáků. Dosavadní reakce na desku jako celek jsou extatické. Takže buďto počkejte pár dní, nebo nažhavte nelegální dráty.