ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5255 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Yasha vydává debutové album

0 jsk 11.10.2021

Poděkování rodině, kritika genderových stereotypů i velký hitový potenciál. Nejen tyto prvky se propojují na debutové sólové desce Jáchyma Kováře. Pod pseudonymem Yasha nyní společně s novou mezinárodní kapelou nezávisle vydává emotivní indiepopovou nahrávku The Boy Who Came Here From The Dust. „Už od dětství jsem chtěl hrozně moc vydat desku. Na tomto albu jsem pracoval tři roky v Berlíně a zachycuje tak důležitou etapu mého života,“ říká Yasha.

O produkci se postaral Nèro Scartch a na desce zazní hlasy zpěvaček Amelie Siby nebo Anny Vaverkové. Album o dvanácti skladbách je nyní k poslechu na streamovacích platformách a v listopadu ho čeká dvojitý křest, kde bude k dispozici také ve formě vinylu.

Prvotina vznikala více než roky v Berlíně a Praze pod producentským dohledem hudebníka Nèra Scartche, člena pražské electropopové kapely Mydy. „S Nèrem se známe už opravdu dlouho. Patří mezi důležité lidi v mém životě a vážím si ho nejen jako muzikanta a producenta, ale především jako kamaráda. Chtěl jsem desku dělat právě s ním, protože je pro mě velmi citlivá a osobní. Nèro ví, jaký jsem, a zná příhody, které písně vyprávějí,“ vysvětluje Jáchym Kovář.

Nahrávací proces probíhal v různých studiích po české metropoli, ale i v berlínských bytech a prostorách tamní školy. O finální mastering se postaral zkušený producent Risto Sokolovski.

Tagy: ,