ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5861 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Xindl X vydá album a míří do O2 universa

0 jsk 27.10.2021

Ondřej Ládek, písničkář a scénárista, známější pod svým pseudonymem Xindl X, vydá 29. října nové album. Nese název Terapie a přináší barevnou škálu písní. Jde o nejosobitější a nejotevřenější, téměř až zpovědní desku, kterou Xindl X pokřtí a představí svým fanouškům na svém dosud největším koncertě 25. listopadu 2021 v pražském O2 universu.

„Všechny písničky na desku jsem napsal během lockdownu, v první vlně covidu. Skládání a textování bylo to jediné, co mi pomáhalo držet si víru, že svět je stále normální. Že nežijeme konec světa. Vždy ráno vstát, vzít si kytaru a začít skládat, to pro mě byla Terapie, abych se nezbláznil,” vysvětluje název novinkového počinu Xindl X.

„Hudebně jsem chtěl, aby deska byla hodně barevná. Chtěl jsem tam mít písně folkové s nádechem country a americany a stejně tak moderní popové písně, co se nebojí elektroniky. A ideálně tyto vlivy míchat i uvnitř jednotlivých písní. Věřím, že se to povedlo. Mám radost, že na desce je jako takřka táboráková Má chata, můj hrad, tak vyloženě elektronické Neony, a ostatní písně mezi těmito póly oscilují,“ charakterizuje Terapii zpěvák.

Nové album je opravdu žánrově nejpestřejší z dosavadní tvorby Xindla X.  Objeví se na něm zbrusu nové, ale i již dříve vydané singly Sebelovesong, Něco je ve vzduchu nebo Má chata, můj hrad, které již byly zařazeny i do koncertních setlistů v rámci letní festivalové sezóny. Skladba Má chata, můj hrad zároveň doprovází nový komediální seriál Osada respektovaných tvůrců Petra Kolečka a Radka Bajgara, který je k vidění od 3. září v České televizi.

„Touha po pestrosti byl i jeden z důvodů, proč jsem na desce dělal se dvěma producenty. Na jedné straně s Dalíkem Cidlinským, který byl u vzniku většiny mých dosavadních desek, takže často zná moje představy o směrování písničky ještě, než mu je řeknu, na druhé s Honzou Steinsdorferem, s nímž jsem nikdy předtím nedělal, takže jsme spolu mohli zkoušet uchopit moje skladby úplně jinak, než jsem to dřív zkoušel. Zásadní osobou desky je i kytarista Pepa Štěpánek, o němž jsem vždycky věděl, že umí hrát skvěle jak folk a country, tak moderní pop. A proto svými kytarovými party tmelí světy obou producentů k sobě,“ dodává Xindl X.

Albovou novinku zpěvák pokřtí na svém dosud největším koncertu v pražském O2 Universu. 25. listopadu letošního roku tak zazní řada nových i známých písní v úpravě s šedesátičlenným sborem Maranatha Gospel Choir, vystoupí mnoho zajímavých hostů a show dostane i neobvyklou vizuální podobu, kterou má na svědomí výtvarník a režisér Ondřej Pfeiffer, autor všech animovaných klipů Xindla X.

(foto: Michal Skořepa)

Tagy: ,