ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30097 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Xindl X přichází s klipem k písničce Casio

0 jsk 27.8.2013

Xindl X přichází s novým klipem. Na úspěšný vánoční hit Štědrý večer nastal navazuje nyní letní verzí videoklipu ke skladbě Casio.

„Casio je parodií na machistické texty rapových písní. Vždycky mi přišlo legrační, jak velkohubě se o sobě mluví většina hiphoperů ve svých písních. Pořád zpívají jenom o tom, jak jsou super, jak maj fejm a jak jednou bomby, zatímco všichni ostatní jsou saláti. Vlastně pro to samé zpívání o tom, jak jsou dobrý, nemají čas nazpívat žádnou pořádnou normální písničku. Z toho si člověk prostě nemůže neudělat legraci,“ říká ke klipu Xindl X a dodává k textu, v němž komentuje některé ze svých kolegů z hudební branže: „Věřím, že pochopí, že to je sranda a vezou to s humorem“.

V klipu písně Casio, který režíroval Jaroslav Fuit (stejně jako předchozí Štědrý večer nastal) se jde ještě o kousek dál. V rapové bitvě se totiž proti sobě v ringu na prosluněné písečné pláži střetnou Santa Claus a Ježíšek. Obě hlavní role si střihl sám Xindl X.

„Klip je tentokrát natolik ostrý, že v televizi se bude vysílat v odlehčené verzi s upraveným textem, ale na internetu ho můžete vidět v celé jeho necenzurované kráse,“ dodává Xindl X.

Xindl X vystupuje na vybraných letních hudebních festivalech, tím nejbližším je Labské léto v Ústí nad Labem (31. 8.), následuje První zvonění v Plzni (2. 9.), Vinobraní v Litoměřicích (21. 9.) a další.

Na podzim si chce dát od koncertování pauzu a věnovat se rodině a také natáčení nové desky. Bude se jmenovat Čecháček Made a měla by vyjít na podzim příštího roku. „Žádné písně o lásce na ní tentokrát opravdu nenajdete. S tím co se děje na Hradě, nelze jinak, než se vrátit k protestsongům. Bude to víc písničkářská deska, než desky předchozí. Písně budou v syrovější podobě – bez samplů, bez smyčců, s minimálním nástrojovým obsazením, tak jak je jsme schopni zahrát naživo,” vysvětluje Xindl X.

Xindl X – Casio:

Tagy: