ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29135 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Xindl X o lásce, která se stává fastfoodem

0 Redakce 4.6.2010

Láska v housce je název nového singlu, který písničkář Xindl X nazpíval s Olgou Lounovou a společně skladbu představili v dubnu. Svým pojetím a výpravou je písnička, která se objeví na chystaném albu, určitým posunem vpřed a v tomto ohledu nezůstalo jen u hudby, ale i v klipu, který nyní tandem představuje.

Celé zpracování se nese v orientálním duchu a jak Lounová, tak Xindl X jsou ve videu k nepoznání.  

Láska v housce je píseň o lásce, ale o lásce, která už prošla žaludkem,“ říká Lounová a Xindl X dodává: „Také to je o tom, jak se z lásky a z mezilidských vztahů v dnešní době stává fastfood. O tom, jak jsme přijali život, kde kvantita nahrazuje kvalitu, a teď se divíme, že nám nezbývá než podřídit se sérii kompromisů.

I když text odehrává ve fastfoodu, což je prostředí spjaté se západním světem, píseň i klip se nesou v duchu blízkého východu.  
Když jsem zhudebňoval tento text o amerikanizaci našich srdcí, podvědomě jsem píseň napsal ve stylu arabského popu, abych ještě zdůraznil střet dvou odlišných světů. Čímž nemyslím pouze svět tradičních hodnot versus svět monopolních řetězců, ale i svět mužský versus ženský,“ vysvětluje Xindl X.

Video natáčel režisér Jaroslav Fuit a celý produkční tým nedávno uvedeného nezávislého filmu DVOJKA. Nové album chystá Xindl X na letošní září.

tz