ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6653 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Xindl X napsal hudbu k muzikálu

0 Redakce 26.5.2011

Pražské Divadlo Na Vinohradech uvede 30. května postmuzikál Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! Hudbu k němu složil písničkář Xindl X.

Jedná se o adaptaci slavné  hry Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu. Příběh hrdého Gaskoňce, krásné Roxany a mladíčka Kristiána hře ponechal její romantické ladění a etos. Nová úprava dostala ovšem navíc moderní rytmus a švih. V hlavní roli Cyrana se představí Martin Stropnický, Roxanu hraje Dagmar Havlová – Veškrnová, jako zamilovaný Kristián se představí Martin Kraus.  

Režisér Vladimír Morávek přizval ke spolupráci Xindla X proto, že je známý svým originálním přístupem k muzice. "Dlouho jsme s Vladimírem Morávkem diskutovali o tom, jestli to je nebo není muzikál. Pak Vladimír přišel s termínem postmuzikál, protože jde o dílo na hranici činohry a muzikálu,“ objasňuje Xindl X netradiční žánrové zařazení.

Hudební složka v postmuzikálu je výrazná. Tvoří ji asi 25 písní a zhruba stejný počet pasáží scénické hudby. Posluchače a diváky, kteří práci Xindla X znají, asi nepřekvapí míchání různých hudebních žánrů. Písně v postmuzikálu jsou však ještě o něco folkovější a melodičtější než skladby z jeho dvou alb. O aranže i o část scénické hudby se postaral Dalibor Cidlinský jr.

tz