ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18920 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Xindl X dokončuje novinku Praxe relativity

0 Redakce 23.9.2010

Písničkář Ondřej Ládek, užívající v hudebním světě pseudonym Xindl X, v těchto dnech dokončuje svou druhou studiovou desku, která ponese název Praxe relativity.
Po úspěšném debutovém Návodu ke čtení manuálu na ní hodlá dokázat, že si neotřelými texty stále drží vysoko nastavenou laťku generační výpovědi. Posluchači se navíc dočkají různých hudebních stylů.

„Xindl X překvapí  žánrovou pestrostí. Nabídne šanson, country, hard core, ale třeba i orientální pop,“ vypočítává Lukáš Rychtařík z hudebního vydavatelství Championship Music, které album uvede na trh.

Arabské rytmy jsou zřejmé  například v písni Láska v housce, kterou Xindl X nazpíval s Olgou Lounovou a v současné době patří k nejhranějším skladbám českých rádií. Video k singlu vidělo na youtube.com od června více než 5 milionu diváků.

Praxe relativity přinese i singl Chemie, ve kterém Xindl X poprvé předvede singl s vážnou tématikou bez nadsázky, která byla jednotícím prvkem předchozím singlů. Se slovy „jsem frajer, co nebulí a pomocí ampulí si udržuje v kebuli duševní zdraví,“ zpívá o tom, jak si lidé nejrůznějšími cestami navozují „fešné“, ale falešné pocity štěstí.

Deska vyjde 10. října, ovšem Prakticky relativní turné, které ji doprovází, odstartuje již 2. října v Jemnici. Od letních měsíců nová kapela složená z bubeníka Davida Landštofa, baskytaristy Jana Cidlinského a banjisty, klávesisty a kapelníka v jedné osobě Dalibora Cidlinského jr. objede  prostřednictvím čtyřiadvaceti koncertů Čechy a Slovensko.

V rámci koncertu zazní kompletní repertoár nového alba a nově nastudované skladby známé z dřívější doby.  Dojde i na tři křty, a to v Praze, Brně a Bratislavě. Na nich kapelu doprovodí Neurol kvartet složený ze smyčcových nástrojů, dechů a elektrické kytary.

tz