ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4261 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Xindl X a Monika Šimkovičová vydávají knihu

0 Redakce 2.2.2010

Český písničkář Xindl X a slovenská výtvarnice Monika Šimkovičová vydávají 2. února u vydavatelství Galén novelu o smrti a neumírání nazvanou Bruno v hlavě.

Hlavní postavou jejich společného díla je výtvarnice Monika, které se během jediného dne zhroutí celý svět – přijde o manžela, iluze vztahu a navíc zjistí, že její dny jsou už pravděpodobně sečteny a zbytek života musí prožít s nebezpečným Brunem. Soužití s ním Moniku postupně donutí zcela změnit svůj charakter, jednání a komunikaci s ostatními i se sebou samotnou.

Když jsme se seznámili s Monikou, zjistili jsme, že ze zážitků, jež se staly nám a našim známým, se nám skládá příběh, o němž si myslíme, že dost lidí vtáhne a že jim poskytne dost námětů k přemýšlení,“ uvádí ke vzniku knihy Xindl X, vlastním jménem Ondřej Ládek.

Vlastně to byla náhoda,“  doplňuje ho Šimkovičová. „Já malovala interiér bytu Ondrovy maminky a on se občas stavil, aby okukoval, co přibylo nového. Jednou mi u toho dokonce hrál na kytaru a zpíval a mě napadlo, že mu dám na oplátku zas něco přečíst. Tak jsme přišli na to, že jsme oba napsali podobný příběh. Ondrova verze byla ale mnohem drsnější. To, že příběhy spojíme v jeden, byla pak už jen záležitost jednoho mrknutí.

Xindl X líčení vzniku knihy uzavírá: „Na Moničině rozepsané knize mi přišlo zajímavé, že zkoumá problematiku, kterou řešila postava v povídce, kterou jsem měl zrovna čerstvě dopsanou. Obě hrdinky bojovaly se stejným problémem. Každá z nich ho řešila zcela opačně. Napadlo mě, že by bylo zajímavé napsat, jak se Moničina postava pod tlakem okolností stane mou postavou. Načrtl jsem osnovu tohoto příběhu proměny a předestřel ji Monice. Ta se pro ten nápad okamžitě nadchla a o zábavu na příští rok bylo postaráno.

tz