ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14974 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Xavier Baumaxa: Smyčce a sprosťárny

0 Redakce 13.4.2010

Litvínovský samorost Xavier Baumaxa vydává desku ve smyčcovém aranžmá. Živě představí kolekci deseti starších songů a pěti novinek už toto úterý, 13. dubna 2010.

Kultovní smyčcové úpravy pro Xaviera napsali členové formace Hněddé smyčce. Ty známe z výjimečných společných vystoupení, která v minulosti s provokativním písničkářem odehráli. Nyní konečně vycházejí legendární verze Baumaxových songů také na CD.

Album s názvem Coveranto oživí hosté jako Honza Homola ze skupiny Wohnout, beatboxer Nasty, ukrajinský básník Em Rudenko, nebo zpěvačka Lenka Dusilová, která v současné době vystupuje s Baumaxou v hudebně divadelním projektu Silent Love. „Vrcholem alba je píseň Umělci, ve které zpívají Dan Bárta, Oto Klempíř a Matěj Ruppert, jež je svou progresivitou kvalitního evropského frontmanství na klíč opravdovou třešničkou uvnitř tohoto hudebního bonbonku,“ přibližuje nahrávku Xavierův manažer a „spolu-buránek“ Bady. Zároveň přislíbil, že úterní křest alba předznamenává podzimní turné Xaviera a Hneddých smyčců. To má proběhnout během listopadu.

Baumaxa živě s Hněddými smyčci:

Už nyní je možné slyšet několik ukázek na Baumaxově profilu na Bandzone.cz. Společné koncerty písničkáře a smyčcového tělesa se už dlouho před pořízením studiové nahrávky staly legendárními. Záznamy hostování smyčců na Baumaxových koncertech v Lucerně nebo na pověstném vystoupení na Střeleckém ostrově v létě 2007 kolují v amatérské kvalitě například na YouTube. Aktuální deska dle ukázek navazuje právě na ohromnou popularitu těchto záznamů. Bamaxova nesmlouvavá dikce a kultovní kritické texty v kombinaci s vtipnými aranžemi klasických nástrojů spolehlivě vyvolávají  úžas publika, snad ještě větší, než v případě sólových koncertů.


úterý 13. 4. 2010 – Lucerna Music Baru, Praha
XAVIER BAUMAXA – Křest alba COVERANTO


JAKUB ANDĚL