ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5576 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wyclef Jean možná bude kandidovat na prezidenta Haiti

0 Redakce 29.7.2010

Hudebník Wyclef Jean, který nejprve proslul jako člen kapely Fugees a poté i se svými sólovými projekty, zvažuje svou kandidaturu na prezidenta Haiti. Údajně už má k dispozici všechny dokumenty, které jsou k takovému kroku potřebné. Zda skutečně půjde do boje o post prezidenta země, kterou v lednu poničilo ničivé zemětřesení, zatím ale rozhodnut není.

„Wyclefova oddanost rodné zemi je nekonečná a bude trvat dál, bez ohledu na to, zda bude součástí státní moci. Jestli půjde do prezidentských voleb, zatím ještě nevíme. Jakmile to ale budeme vědět, zveřejníme to,“ uvádí se v oficiálním dopise Wyclefovy rodiny, jehož autenticitu potvrdila i muzikantova mluvčí.

Uzávěrka přihlášek kandidátů na prezidentské volby bude letos 7. srpna. Samotný volební akt proběhne 28. listopadu. Každý kandidát musí splňovat několik podmínek. Musí například alespoň pět let za sebou žít na Haiti, vlastnit v zemi nějakou nemovitost a nikdy nepřijmout občanství jiné země.

Sedmatřicetiletý Wyclef Jean se na Haiti narodil, ale vyrůstal v newyorském Brooklynu. Jeho strýc Raymond Alcide Joseph je od roku 2005 velvyslancem Haiti v USA.

JŠp