ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13985 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wu-Tang Clan vydají v červenci zřejmě poslední desku

0 jsk 15.4.2013

Legendární americká hiphopová skupina Wu-Tang Clan oznámila, že vydá v červenci svou šestou studiovou desku. Bude se jmenovat A Better Tomorrow a na trh se dostane dvacet let po vydání kultovního debutu Enter the Wu-Tang (36 Chambers). Podle všech indicií bude poslední deskou kapely.

Zprávy o tom, že newyorská formace vydá nové album, se objevily již loni. Jako první to zmínil člen RZA, když řekl: „Je tu ještě jeden úkol, který musí Wu-Tang Clan splnit. Příští rok máme dvacet let od vydání prvního alba, takže jsem ostatním členům řekl, že bychom se určitě měli sejít a udělat něco, čím náš příběh uzavřeme. Teď o tom diskutuje, a když nám to okolnosti dovolí, vydáme ještě jedno album.“

Podle deníku New York Times požádal RZA ostatní členy o souhlas, že se deska bude nahrávat pod jeho vedením, tak jako v začátcích existence skupiny, kdy byl všeobecně považovaný za tvůrčího lídra a producenta.

Návrat do starých časů symbolizuje i název A Better Tomorrow, který je odvozen od stejnojmenné skladby vydané na dvojalbu Wu-Tang Forever z roku 1997. Nahrávání alba v následujících týdnech po vyjádření RZA potvrdili i další členové Method Man a Cappadonna.

Formace se v kompletním složení (kromě zesnulého ODB) představila dnes ráno na americkém festivalu Coachella. Od května bude koncertovat v evropských městech.

Zatím poslední album Wu-Tang Clan se jmenuje 8 Diagrams a vyšlo v prosinci roku 2007.

Tagy: