ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6545 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Woody Allen bude natáčet nový film s Colinem Firthem a Emmou Stoneovou

0 Richard Winter 2.5.2013

Americký režisér Woody Allen se v létě vypraví do Francie, kde bude natáčet film s britským hercem Colinem Firthem (na snímku) a americkou herečkou Emmou Stoneovou. Vrátí se tak do míst, kde vznikl jeho úspěšný snímek Půlnoc v Paříži, za jehož scénář dostal i Oscara.

Titul a zápletka filmu nejsou zatím ještě známy. Jeho příběh se prý bude odehrávat “někde na jihu Francie”. Woody Allen bude znovu spolupracovat s kameramanem Dariusem Khondjim, odbornicí na dekorace a výpravu Anne Seibelovou a kostýmní výtvarnicí Soniou Grandeovou. Zatím posledním z mnoha Allenových filmů je Blue Jasmine, který natočil v domovském New Yorku a který by se do severoamerických kin měl dostat v červenci.

Předchozí pozoruhodný snímek Vicky Cristina Barcelona z roku 2008, v němž hlavní role obsadili slavné herecké hvězdy Javier Bardem, Penélope Cruzová, Scarlett Johanssonová a Rebecca Hallová, se odehrává také v Evropě, konkrétně v Barceloně.

Woody Allen, vlastním jménem Allen Stewart Konigsberg, mívá svými díly větší úspěch v Evropě než ve Spojených státech. V programu The Comedian´s Comedian vysílaném v roce 2005 britskou televizí byl zařazen do první padesátky nejlepších komiků a bavičů všech dob, skončil na třetím místě.