ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26177 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Woodkid vydal nové album

0 Redakce 19.3.2013

Woodkid, alias Yoann Lemoine, francouzský tvůrce vizuálně sugestivních videoklipů pro Mobyho, Katy Perry, Taylor Swift nebo Lanu Del Rey, vydal 18. března na labelu Universal Music debutové album The Golden Age. Naživo své hudební i obrazové vize představí s kapelou na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava.

Na desce je čtrnáct skladeb včetně singlu I Love you, který Woodkid zveřejnil před měsícem a doprovodil ho působivým černobílým videoklipem.

„Chci, aby lidé, kteří poslouchají mé skladby, získali pocit, že jsou hrdinové,“ říká Woodkid a dělá vše proto, aby posluchači jeho přání podlehli. Obestřený lesy smyčců, za mohutných úderů bubnů a velkolepých fanfár dechů, hypnotickým hlasem uvádí do děje futuro-středověké fantasy The Golden Age – hledání nespoutaného malého kluka uvnitř muže, který odmítá zestárnout. „Texty jsou o tom zmateném životním období mezi dospíváním a dospělostí,“ poznamenává. Zpívá o lásce, životě, smrti, snaze o určení vlastní identity i krizích tohoto věku.

Woodkid patří k umělcům, kteří se ke skládání dostali přes filmařinu a fotografování. „Hudba hrála v mých klipech hlavní roli i před tím, než jsem ji začal sám tvořit,“ upozorňuje. Stejným způsobem jako vytváří obrazovým materiál, také skládá a koncipuje živá vystoupení. Vezme konkrétní emoce a přiřadí je jednotlivým nástrojům. „V duchu slyším přesně každý nástroj a jeho funkci,“ popisuje. „Díky tomu moje hudba září a působí jako film.“

Síly jeho skladeb si všimly také reklamní a módní tvůrci – jeho hudba doprovodila módní přehlídku značky Dior, v reklamách nejen v televizi, ale i v kinech a na internetu je použila společnost Nike a zároveň mu vynesla nominaci na Grammy.

Tagy: