ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30489 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wohnout vydá záznam akustického koncertu

0 Redakce 24.10.2013

Pražská kapela Wohnout má na svém kontě dvanáct alb. Na letošní podzim si pro fanoušky připravila něco naprosto výjimečného. Jde o záznam z akustického vystoupení, který vychází na CD+DVD.

Titul s názvem G2 Acoustic Stage obsahuje záznam jarního unplugged koncertu, který se uskutečnil 21. května v pražském Retro Music Hall. Kapela v průběhu večera odehrála nejen své největší hity, ale nabídla i několik songů v doprovodu svých zajímavých hostů. Těmi byli Eva Pilarová a Vojta Lavička, známý jako houslista z kapely Gipsy.cz.

Wohnout si nahrávání koncertu náležitě užili a pečlivě se na vystoupení připravoval. Bubeník Zdeněk „Fenek“ Steiner mimo klasické bubenické sestavy použil i bicí složené z různých kýblů, plechovek a bubnů. Místo paliček používal i svázané dřevěné nebo plastové špejle, čímž chtěl docílit, aby nástroje nedělaly tak velký hluk.

Vydání G2 Acoustic Stage, která se na trhu objeví 25. října, přichází v pravý okamžik. Kapela se totiž již v listopadu vydá na unplugged turné, které odstartuje 15. listopadu v Jablonci nad Nisou. Do Vánoc ji čeká dvanáct bezproudých vystoupení, během kterých zahraje například v Plzni, Jihlavě, Táboře, Brně a samozřejmě i v Praze.

Tagy: