ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14500 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wohnout chystá bestofku s novými verzemi svých písniček

0 Redakce 21.7.2010

Své letošní patnáctileté  výročí oslaví pražská formace Wohnout tak, že, zrekapituluje dosavadní existenci výběrovým Best Of albem. Kromě jeho křtu v Praze chystá i celorepublikové turné.   

“Kdysi jsme si ze záhadnýho důvodu začali říkat Wohnout a od té doby po nás zůstalo několik dlouhohrajících desek. Po patnácti letech tvoření nám přišlo vhod udělat jakejsi výběr a pojmout ho jako naší první bestofku. Písničky si během času sedaly do přirozenější polohy, než byly předtím nahrány, takže jsme se rozhodli je přetočit, více méně tak, jak je hrajeme na koncertech. Vznikla nám tak koncertně studiová nahrávka o šestadvaceti písničkách, který jsme vybírali tak nějak podle citu. Dvě cédéčka v jednom obalu vybaveným povídáním ke každý desce nesou sebou i řadu hostů, od Xaviera Baumaxy přes Skyline, Lety mimo, až po kluky z Divokýho Billa,“ vysvětluje zpěvák a kytarista Wohnoutu Honza Homola.

Album vyjde na konci září a pro příští rok uřž kapela chystá řadovou desku, na kterou má připravených několik nových písniček již nyní.

tz, JŠp