ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5380 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Winterbergova poslední cesta od Jaroslava Rudiše v rozhlasové podobě na Vltavě

0 jsk 22.2.2023

Železniční roadstory o cestě za vlastní minulostí a za ztracenou láskou uvede Český rozhlas Vltava v rozhlasové premiéře poslední únorovou neděli.

V hlavních rolích se představí herecké ikony Oldřich Kaiser jako Winterberg, stejně dojemný jako nesnesitelný, a Vladimír Javorský v roli vyprávějícího i naslouchajícího Jana Krause. Oceňovanou prózu Jaroslava Rudiše (na snímku) připravila Vltava jako třídílný Radioseriál.

Wenzelu Winterbergovi je sto let a rozhodl se vrátit do života. S pečovatelem Janem Krausem se vydávají po železniční trati napříč Evropou po stopách Winterbergovy dávno zmizelé lásky Lenky. Dobrodružná cesta skrze velké i malé dějiny podle baedekru z roku 1913 nevede jen z Berlína do Sarajeva, ale také do vlastního nitra.

„Winterbergova poslední cesta je velký železniční román. A když tuhle atmosférickou rozhlasovou adaptaci posloucháte a zavřete oči, tak ve vlaku z Berlína do Sarajeva skutečně sedíte. Za okny sníh, mlha a střední Evropa. A vedle vás sedí v kupé Oldřich Kaiser jako Winterberg a Vladimír Javorský jako Kraus. Oba jsou tak skvělí, že když na tuhle svoji knihu nyní myslím, slyším ty dva pořád vyprávět,” říká spisovatel Jaroslav Rudiš.