ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4911 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wilsonov: Macháček mučil kolegu Zindulku

0 Richard Winter 14.9.2015

Již tento týden se na prvních regionálních předpremiérách setkají diváci s novou českou detektivní komedií Wilsonov. Do široké distribuce pak film vstoupí 1. Října. V hlavních rolích uvidíme Jiřího Macháčka, Vojtěcha Dyka a Táňu Pauhofovou, ale i v dalších rolích se objeví známé české herecké osobnosti. A podobně jako hlavní hrdinové i tito herci si museli při natáčení projít náročnými scénami.

„V podstatě nejtěžší natáčecí den je den, který trvá víc než 18 hodin a to už potom člověk neví, co je za den, nebo jestli je den nebo noc,“ vzpomíná Jiří Macháček, který hraje agenta FBI Aarona Fooda. „Pro mne byl nejdelší asi den, kdy se točila scéna v mučírně, která se natáčela hodně dlouho a nebýt toho, že jsem měl tu možnost mučit svého milého kolegu, přítele a skvělého českého herce Stanislava Zindulku, což mi přinášelo jisté vnitřní potěšení, tak nebýt toho bych tento den prožíval velmi těžce. Díky Stando…“

A lze prozradit, že agent Food používá skutečně rafinované mučící metody. Pro režiséra Tomáše Mašína byla zase nejnáročnější scéna v divadle, kde filmový příběh vrcholí. Na natáčení ve Slovenské národní opeře měli tvůrci pouhý den a během něj musely vzniknout výpravné záběry vyhlášení nezávislosti Wilsonova a klíčový souboj, v němž se odhalí, co všechno je za tajemnými vraždami. „Nechali jsme dokonce složit oslavnou píseň Wilsonova, hymnu – všechno to v tom filmu je sice krátkou dobu, ale existuje celá skladba, která má tři sloky,“ prozrazuje režisér Tomáš Mašín.

Dobrodružné pátrání po tajemném vrahovi, který těsně po skončení první světové války začíná řádit v zapomenutém městě kdesi uprostřed Evropy, natočil režisér Tomáš Mašín podle scénáře Marka Epsteina. Koproducentem byla Česká televize, která snímek představila na karlovarském festivalu.

Příběh diváky zavede do “jednoho města na Dunaji”, jehož primátor začíná snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona, ho chce přejmenovat na Wilsonov. Vše se zdá být idylické – až na jeden problém, neboť ve městě právě řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají údajně ještě dříve, než dojde k samotnému napadení.

Místní policejní sbor tápe, a tak primátor volá o pomoc za oceán. Prezident Wilson posílá příslušníka FBI Aarona Fooda (Jiří Macháček), muže vychovaného českou kojnou, jenž si jen zřídka sundává klobouk a dlouhý kabát. Food, jenž po celém světě vyřešil již 513 vražd, dostává k ruce mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Hon za vrahem tak může začít, ovšem dochází na slova agenta Fooda. Ten tvrdí, že na životě je nejsmutnější to, že poslední slovo v něm mají vždycky idioti.