ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10822 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Whitney Houston zažije posmrtně premiéru jako hvězda filmu Sparkle

0 Redakce 14.2.2012

Americká zpěvačka a herečka Whitney Houston, která v sobotu zemřela ve věku 48 let, zažije posmrtně premiéru jako hvězda filmu Sparkle. Snímek, který je remakem stejnojmenného snímku z roku 1976, se paradoxně věnuje talentovaným mladým muzikantům, jejichž život ničí závislost. Houston se sama během své kariéry opakovaně potýkala s drogami.

Zpěvačka známá též jako herečka působila také jako výkonná producentka snímku a před více než deseti lety získala práva na původní film. Remake má do kin přijít letos v srpnu. Původní Sparkle vyprávěl příběh sester Williamsových, tria zpěvaček z Harlemu v 50. letech minulého století. Zároveň s tím, jak začínaly mít úspěchy, se jim život vymykal zpod kontroly a jedna z nich nakonec zemřela kvůli drogové závislosti.

V remaku hraje Houston, matku sester Emmu, která je v jejich plánech spíš sráží, než povzbuzuje. Film je do značné míry postavený na hudbě, ale zatím není známo, zda v něm sama Houstonová zpívá. "Houstonová je v něm neuvěřitelně skvělá," uvedl k snímku producent Howard Rosenman.

Houston původně do hlavní role Sparkle chtěla mladou zpěvačku Aaliah. Ta však tragicky zahynula při leteckém neštěstí v srpnu 2001. Remake filmu Sparkle měl být návratem Houston na filmové plátno, na němž zazářila v roce 1992 coby popová hvězda ve snímku Osobní strážce s Kevinem Costnerem. O tři roky později hrála v komedii Až si vydechnu, poslední roli dostala v roce 1996 v romantickém filmu Kazatelova žena.

rwi