ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5385 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Whitney Houston nalezl její osobní strážce mrtvou

0 Redakce 12.2.2012

V hotelu Beverly Hilton v kalifornském Beverly Hills nalezl v sobotu noci tamního času zpěvačku Whitney Houston mrtvou její osobní strážce. Uvedla to uvedla televizní stanice CNN s odvoláním na zpěvaččinu tajemnici Kristen Foster. Příčina smrti zatím není známá, policie nicméně vyloučila cizí zavinění. Poručík Mark Rosen uvedl, že zpěvačka byla identifikována svými přáteli a rodinnými příslušníky. Lékaři se o její záchranu pokoušeli marně, nepomohla ani resuscitace.

Whitney Houston měla zpívat na večírku před dnešním nočním předáváním cen Grammy. Organizátoři slavnostního ceremoniálu již uvedli, že jí v programu věnují vzpomínku. Informace o smrti zpěvačky posléze velmi rychle zasáhla celý svět.

Na internetových serverech se kupí projevy smutku a žalu, její blízcí a lidé z hudebního průmyslu nevěří svým uším. Zpěvačce bylo 48 let. Je ovšem všeobecně známo, že se potýkala se závislostí na drogách a alkoholu. Na poslední odvykací kúře byla loni a její zdraví nebylo příliš pevné.

Whitney Houston prodala během své kariéry 170 milionů alb. Proslavila se již v 80. letech minulého století, kdy natočila skladby Saving All My Love for You, How Will I Know  nebo Do Broken Hearts Go. S Michaelem Jacksonem, Princem a Mariah Carey reprezentovala tehdy moderní melodický pop a stala se součástí jeho špičky. Byla respektovaná, uznávaná a jako koncertní umělkyně drahá.

V roce 1992 ztvárnila hlavní roli ve filmu Osobní strážce. Sekundoval jí v něm herec Kevin Costner a vznikl jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Soundtrack snímku patří k deseti nejprodávanějším albům všech dob. Whitney Houston má ve své sbírce šest prestižních Grammy a také řadu dalších cen.

JŠp