ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5729 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wentworth Miller cítil po pokusu o sebevraždu hanbu

0 jsk 20.11.2013

Americký herec Wentworth Miller se vyjádřil k úskalím, kterými procházel před tím, než poprvé veřejně promluvil o své homosexuální orientaci. O pocitech studu, které ho trápily, otevřeně vyprávěl pro prosincové číslo magazínu Out .

“Pamatuji si, že když jsem se pokusil o sebevraždu, nesl jsem v sobě hluboký pocit hanby. Jako bych zakopl nebo propadl ve zkoušce života,“ řekl.

O několika pokusech sáhnout si na život přitom hovořil už v září během akce Human Rights Campaign Dinner v Seattlu. „Co bych řekl komukoli, kdo prožívá něco podobného? Nezaměřujte se na to, že jste téměř ukončili svůj život. Zaměřte se na to, že jste přežili, abyste mohli vyprávět svůj příběh. A potom ho řekněte,“ sdělil.

Jednačtyřicetiletý herec odhalil svou homosexuální orientaci koncem letošního srpna v dopise organizátorům mezinárodního filmového festivalu v ruském Petrohradě. Reagoval tak na ruské zákony omezující práva homosexuální a lesbické komunity.

„Děkuji vám za milé pozvání. Jako někdo, kdo si už v minulosti užil návštěvu Ruska, a jako někdo, kdo se může hlásit k ruským předkům, bych rád řekl ano. Nicméně jako gay musím odmítnout,“ napsal herec do otevřeného dopisu, který zveřejnil i na webové stránce organizace pro monitorování obrazu gayů a lesbiček v médiích (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation – GLAAD).