ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5472 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wardruna dorazí se svou výjimečnou show v srpnu do Lokte

0 jsk 9.12.2022

Projekt Wardruna vzešel z metalové scény v roce 2003 a věnuje se především ztvárnění starověkých severských tradic v kontextu současné doby.

V epických skladbách vystavěných na pohlcujících melodiích, sborových hlasech, zvukomalebnosti neznámých jazyků, drone music a bubnování se zrcadlí dávné tradice. Mnoho z nich otvírá univerzální témata o komunikaci člověka s přírodou a vesmírem.

Tento neofolkový projekt svou unikátní tvorbou a vystupováním vzbuzuje u fanoušků dlouhodobě obrovský zájem. V České republice nehrají Norové poprvé, své samostatné koncerty konané v pražské Lucerně a dva v divadle Hybernia bleskově vyprodali.

Poslední album Kvitravn se dočkalo velkého úspěchu jak u kritiků, tak u fanoušků. Wardruna na něj navazuje letním turné po výjimečných místech Evropy, v rámci kterého zahraje ve středu 2. srpna 2023 pod širým nebem v amfiteátru v Lokti. Tento unikátní prostor u řeky se totiž pyšní přímým výhledem na místní středověký hrad, což jistě dodá tomuto vystoupení na patřičné atmosféře.

Tagy: