ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6211 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzpomínka na počátek slávy Beatles v Americe

0 Redakce 27.10.2010

Čas od času se v archívu objeví nový materiál o Beatles, jenž stojí nejen za zveřejnění, ale i za speciální vydání. Jeden z těch nejzásadnějších materiálů, který se fanouškům dostává do rukou až téměř po padesáti letech, vychází v těchto dnech i u nás.

Jde se o legendární vystoupení Beatles v americké televizní show Eda Sullivana, která znamenala pro již tehdy celosvětově známou kapelu začátek beatlemanie i za velkou louží. Komplet na dvou DVD přináší čtyři Ed Sullivan Shows, během nichž The Beatles představili celou dvacítku svých velkých hitů.

Nejdůležitější položkou celého kompletu je první vystoupení Beatles v americké televizi, které se uskutečnilo 9. února 1964. Tehdy na ně čekaly tisíce amerických fanoušků nejen na letišti, ale lemovaly i cestu k hotelu a ti nejskalnější čekali v zimě dlouhé hodiny na to, až jim jejich idolové zamávají z okna. Samotný debut kapely pak u amerických televizních obrazovek sledovalo více než 73 miliónů lidí, což bylo 86 % všech amerických domácností s televizním přijímačem.

To všechno a mnohem víc je zachyceno na dvoudiskovém kompletu s názvem The 4 Complete Ed Sullivan Shows Starring The Beatles, který se tak stává naprosto zásadní položkou v každé diskografii opravdového fanouška Beatles.

tz