ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzpomínka na Génia hrůzy v  Goethe-Institutu

0 jsk 14.10.2022

Mystika, pohádkové motivy i fantaskní svět. To vše je v díle královeckého rodáka E. T. A. Hoffmanna (1776-1822), pro nějž je typický hrůzostrašný děj a sžíravá satira.

U příležitosti dvoustého výročí autorova úmrtí připravil pražský Goethe-Institut ve spolupráci s vydavatelem Martinem Jirouškem tematický prostor E. T. A. Hoffmann aneb Génius hrůzy a pestrý doprovodný program.

„Ernst Theodor Amadeus Hoffmann se narodil ve východopruském Královci, tehdy Königsbergu, a zpočátku nic moc nenaznačovalo tomu, že se stane jedním z nejvýraznějších tvůrců německojazyčné literatury osmnáctého a devatenáctého století, vystudoval totiž práva,“ komentuje vedoucí knihovny Goethe-Institutu Petra Kulovaná: „Ve dne pracoval coby suchopárný úředník, aby se za nocí měnil ve strhujícího vypravěče.“

Goethe-Institut připomene Hoffmannův odkaz tematickým prostorem Génius hrůzy a doprovodnými přednáškami a semináři. Na návštěvníky Masarykova nábřeží 32, kde německý kulturní institut sídlí, čeká komplexní setkání s Hoffmannovým dílem.