ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vznikne film o krasobruslaři Nepelovi

0 jsk 27.6.2022

Režiséra a producenta Jakuba Červenku oslovil osud slavného slovenského krasobruslaře Ondreje Nepely natolik, že se rozhodl natočit o něm celovečerní snímek. Tvůrci momentálně dávají dohromady štáb i herecké obsazení. Producenti potvrdili, že hlavní ženské postavy, Nepelovy trenérky Hildy Moudré, se zhostí slovenská herečka Jana Nagyová, která se nejvíce proslavila rolí princezny Arabely. Představitele Nepely tvůrci zatím hledají.

Za kameru se postaví slovenský kameraman Martin Štrba, o kostýmy se postará jeho manželka, kostýmní výtvarnice Kateřina Štrbová Bieliková, umělecký maskér Juraj Steiner bude mít na starosti masky. Snímek s pracovním názvem Nepela: Cesta za svobodou má zachycovat kritických čtyřiadvacet hodin v životě Ondreje Nepely.

„Důvodem, proč jsem se rozhodl natočit film o dnes již téměř zapomenutém krasobruslaři, je jeho nadčasový životní příběh včetně odkazu, který po sobě zanechal, a který je aktuální i pro lidi jednadvacátého století. Je jím boj o osobní svobodu a možnost seberealizace,“ prozradil Červenka slovenským médiím.

(foto: Český olympijský výbor)