ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4824 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vznikla iniciativa za hudbu v České televizi

0 Redakce 30.1.2013

Nově vzniklá občanská iniciativa Chceme hudební pořad na České televizi čítá na Facebooku již více než osm stovek členů a stále se rozrůstá. Vznikla jako reakce na článek hudebního publicisty Tomáše Tenkráta Česká televize nesnáší hudbu poukazujícího na absenci ryze hudebního pořadu v programovém schématu veřejnoprávní televize.

Iniciátor vzniku komunity, které tento fakt není lhostejný, Honza Kistanov, oslovil Českou televizi s prosbou o objasnění dramaturgického konceptu nových pořadů, jejíchž přípravu potvrdil v rozhovoru pro server DigiZone programový ředitel ČT, Milan Fridrich.

„Na televizních obrazovkách nemají české kapely moc šancí se zviditelnit, obzvlášť jsou-li tzv. alternativní. Takové kapely, za kterými nestojí velké producentské společnosti, přišly o naději, že jejich klip bude moci vidět i někdo jiný, než jen ‚předpokládaný‘ divák, tedy buď návštěvník koncertu, kapelní kamarád nebo fanoušek. Zejména tuto ztrátu naděje považuji za trestuhodnou. Je-li odjímána naděje, pak je potlačována i motivace; již nyní se nacházíme v šedé sféře mediálního mainstreamu, beznázorovosti a s tím i související možnosti manipulace. Je to prostor, ve kterém žít nechci. Prostor, ve kterém jsme všichni schováni za maskou. Proto jsem se rozhodl proti této skutečnosti začít veřejně bojovat,“ říká Kistanov.

Pokud prý počet sympatizantů na Facebooku překročí dva tisíce lidí, hodlá změnit Kistanov iniciativu také ve fyzickou. Nyní čeká na odpovědi na dopis, který v celé věci zaslal několika dramaturgům České televize.