ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7002 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vznikl film o Zuzaně Michnové

0 Redakce 13.8.2013

Film Jsem slavná tak akorát o zpěvačce, textařce a skladatelce Zuzaně Michnové a skupině Marsyas producentů Iva Krátkého a Petra Kozy z Bio Art Production a pod režijní taktovkou Jitky Němcové, bude mít slavnostní premiéru 28. srpna v pražské Lucerně. Do kin zamíří následující den.

Jsem slavná tak akorát je celovečerní film kombinující trikové technologie, hrané scény, archivy a záběry z vyprodaného koncertu v La Fabrice. Snímek obsahuje rozhovory s řadou známých hudebníků, archivní záběry, životní příběhy jejích souputníků, například Petra Kalandry, který v roce 1995 zemřel a využívá archivní materiály, fotografie a videoklipy.

Ve filmu jsou zinscenovány některé sny Zuzany Michnové, a takto navazují na surrealistické pojetí filmu. Například scéna s ovcemi procházejícími pražskou čtvrtí Vinohrady, která vznikla na základě inspirace písní S Luisem věnované režisérovi L. Bunuelovi, který ve svém filmu Anděl zkázy použil bílé ovce.

Nebo snová scéna, kde pro Zuzanu v okapové rouře domu připravuje palačinky známá herečka Iva Janžurová. Film doplní rozhovory s Markem Ebenem, Jaroslavem Hutkou, Michalem Pavlíčkem, Davidem Kollerem, Michaelem Kocábem, Bolkem Polívkou, či Matějem Ruppertem, a dalšími.