ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13939 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzniká seriál Oktopus

0 jsk 16.9.2022

Česká televize natáčí nový seriál v režii a podle scénáře Jana Pachla. Štáb se poprvé sešel v průběhu letních prázdnin, poslední klapka padne v únoru příštího roku. V hlavních rolích nové detektivky Oktopus se představí Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek a Zuzana Stivínová.

Každá z třinácti chystaných epizod přinese jeden odložený případ těsně před promlčením, který nedá detektivům spát.

„Oktopus bude trochu jiný seriál. Je totiž založený výhradně na odložených případech. Detektivové nevyšetřují aktuální vraždy. A to i mě baví, protože vynecháváme obvyklé prvotní výslechy všech podezřelých. Ty už kdysi proběhly a my se v příběhu jednotlivých dílů můžeme víc věnovat psychologii postav. Pro mě tedy něco nového,“ přiznává režisér Jan Pachl, který se současně podílel také na scénáři. Jeho režijní rukopis znají diváci České televize například ze seriálů Cirkus Bukowsky nebo Rapl.

Děj nového seriálu se odehrává v kulisách pražské kriminální policie, pod jejímž patronátem vznikl speciální útvar Oktopus (Oddělení kontroly termínově ohrožených případů útvaru S). Oddělení je týmem jednoho muže, kapitána Dítěte (Miroslav Krobot), o kterém se v kuloárech vypráví řada legend. Případů s expirační dobou dvaceti let má víc než dost, a tak je mu přidělena posila – mladá policistka Fáberová (Marika Šoposká).