ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13175 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzniká nová detektivka s Viktorem Preissem a Davidem Matásekem

0 Redakce 10.6.2014

Česká televize začala natáčet nový televizní film Černé jako smola. Autorkou literární předlohy je spisovatelka detektivních románů Hana Prošková. Dvojici detektivů ztvární Viktor Preiss a David Matásek.

„Příběh vypráví o malíři Horácovi, který se dlouhodobě přátelí se svou mladou sousedkou. Ta je však jednoho dne nalezena mrtvá. Vše vypadá na sebevraždu, ale Horácovi se stále něco nezdá. Dotyčný do případu neustále šťourá, což ho nakonec dostane do situace, kdy se podezřelým stane on sám. Naštěstí zasáhne jeho přítel, komisař Vašátko, kterého hraje Viktor Preiss,“ přibližuje snímek kreativní producent ČT Jan Štern.

Detektivka Černé jako smola je adaptací knižního bestselleru Hany Proškové z roku 1976. Příběh však bude při svém aktuálním zpracování zasazen do současnosti. Ve filmu se vedle Viktora Preisse a Davida Matáska, který hraje malíře Horáce, objeví také Jaromír Dulava, Jana Stryková, Vanda Hybnerová či Igor Bareš. Scénáře se chopila Jana Knitlová, režie Lucie Bělohradská. Film se natáčí v Praze, na zámku v Průhonicích a v Poříčí na Sázavě.