ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28194 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzniká film o posledních dnech Jima Morrisona

0 Redakce 19.4.2010

Americký režisér Robert Saitzyk se chystá natočit film o posledních dnech zpěváka Doors Jima Morrisona. Snímek se bude jmenovat The Last Beat a názvem i uměleckým záměrem připomene film Guse Van Santa Last Days, jenž byl inspirovaný posledními dny života zpěváka a kytaristy Nirvany Kurta Cobaina.

Hlavním hrdinou Saitzykova filmu bude Jay Douglas, slavný americký zpěvák, který  se stal legendou na počátku sedmdesátých let minulého století. Příběh se soustředí na několik posledních dnů jeho pobytu na tomto světě, které stráví v Paříži (stejně jako Morrison) a prožívat při nich bude románek se dvěma dívkami – francouzskou hraběnkou Clemence a s Valerií Eason z Kalifornie.

Připomeňme, že Morrison pobýval v Paříži v roce 1971. V té době vznikly jeho poslední nahrávky, na nichž se podílel s mnoha různými muzikanty. Zemřel za podivných okolností, pravděpodobně na následky předávkování heroinem, v hotelové vaně u své partnerky Pamely Courson.

Saitzyk je současně scenáristou filmu. Hlavní postavu ztvární Shawn Andrews, který je hvězdou režisérova debutu After The Flood.

JŠp