ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12903 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzniká dokument o kapele Už jsme doma

0 Redakce 31.10.2017

Hudební uskupení Už jsme doma se dočká celovečerního dokumentárního filmu. Snímek s názvem Rozsviť světlo, ať je vidět vzniká pod vedením režiséra Václava Kučery a producenta Romka Hanzlíka již od roku 2015. Jedná se o filmový dvojportrét hudebníka Miroslava Waneka a malíře Martina Velíška na pozadí třicetileté historie kapely. V tuto chvíli tvůrci shánějí finance na dokončení filmu skrz crowdfundingovou kampaň na serveru Hithit.com. Těsně před potvrzením je koprodukce České televize.

Alternativní scéna je, kromě klasiky, jedinou oblastí české hudby, která díky své originalitě oslovuje zahraniční posluchače. Kapela Už jsme doma je pak jednou ze skupin, které to na evropských i světových turné a festivalech neustále potvrzují. Jejich alba lze nalézt v obchodech od San Francisca až po Tokio.

Hlavním původcem jejich nebývalého úspěchu je skladatel a textař Miroslav Wanek, který je od počátku vůdčí osobností skupiny. Jako motor ji táhne kupředu a získává si respekt osobností světové avantgardní hudby. Dalším nesmírně důležitým člověkem je malíř a umělecký sklář Martin Velíšek, který kapele vtiskl nevšední výtvarnou podobu.