ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5386 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzdělávací maratón na podporu němčiny

0 jsk 3.5.2023

Ve dnech 16. až 20. května se v pražském Goethe-Institut uskuteční vzdělávací maraton na podporu němčiny nazvaný #DerDieDas. Na programu je konference o podpoře výuky němčiny v České republice, jazykové animace, workshopy i sdílení dobré praxe pro všechny, kdo němčinu vyučují či se ji sami učí.

Vzdělávací maraton #DerDieDas připravuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Česko-německý fond budoucnosti, Goethe-Institut, Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM, DAAD a projekt Do Německa na zkušenou.

Vzdělávací maraton DerDieDas zahájí v úterý 16. května konference k podpoře výuky německého jazyka v České republice, která se koná v rámci Česko-německého strategického dialogu. Jejím cílem je mapovat výuku němčiny u nás, nacházet možnosti podpory její výuky a hledat financování česko-německých projektů.

„Podpora vícejazyčnosti je v dnešní době nevyhnutelná. Anglický jazyk se stává běžnou součástí komunikace, jakousi latinou dneška, řada anglických výrazů se stala běžnou součástí každodenní komunikace celé populace. Je nutno ale dodat, že z hlediska geografické polohy České republiky v srdci Evropy a blízkosti Německa a Rakouska a s ohledem na řadu investorů z těchto zemí, je pro nás velice důležitá také znalost němčiny, zejména v příhraničí. Znalost každého cizího jazyka navíc je samozřejmě i konkurenční výhodou na trhu práce v rámci EU,“ řekl k podpoře výuky němčiny vrchní ředitel sekce vzdělávání a mládeže MŠMT Jan Mareš.