ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzácná díla Renoira, Muchy, Filly a dalších mistrů jdou do dražby

0 Redakce 20.2.2015

Aukční síň 1. Art Consulting zahajuje letošní aukční sezonu dražbou exkluzivní kolekce děl klasického a moderního umění té nejvyšší kvality.

Aukce, která se koná v neděli 22. února od 13.30 hodin v Topičově salonu (Národní třída 9, Praha 1) vzbuzuje značný zájem sběratelů, investorů i veřejnosti. Dražit se bude pečlivě vybraný a připravený soubor čítající 177 položek – obrazů, plastik a kreseb, které reprezentují krajinářskou školu, klasické umění až k současným reprezentantům lineární tvorby a abstrakce. Vyvolávací hodnota činí v součtu téměř 34 milionů korun.

Delikátní linie, lehkost, výtvarná čistota a překvapující křehkost charakterizují Studii ženského aktu, kterou v roce 1915 čínskou tuší a křídou vytvořil Pierre-Auguste Renoir, vrcholný představitel francouzského impresionismu. Podobně kvalitní a atraktivní dílo, s etiketou proslulé aukční síně Christie’s a popisem autora na rubu obrazu, je na tuzemském trhu vzácností. Neméně atraktivní raritou je blok věhlasného Alfonse Muchy, ve kterém tuší, tužkou a barevnými pastelkami nakreslil šestadvacet návrhů vitráží do oken Chrámu svatého Víta.

Dalšími draženými originály světoznámého Čecha jsou obrazy Portrét dívky a Dívka s modrou mašlí a věnečkem, mající všechny podstatné rysy Muchova malířského stylu. K vrcholům aukce bude patřit také mimořádné kubistické dílo Zátiší s lososem od Emila Filly (na snímku).