ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13928 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vystaví fotky Beatles od McCartneyho

0 jsk 27.1.2023

Paul McCartney Photographs 1963-64: Eyes of The Storm. Pod tímto názvem představí londýnská National Portrait Gallery fotografie bývalého člena Beatles a následně úspěšného sólisty z období, kdy mu bylo dvacet jedna let. Výstava začne 28. června a potrvá do 1. října.

Na webu galerie se lze dočíst, že na ní budou portréty Paula McCartneyho, které pořídil na svou filmovou kameru v období od prosince 1963 do února 1964, kdy se Beatles stávali světovým fenoménem a poprvé vyrazili do USA.

„Tyto dosud neviděné snímky nabízejí jedinečný, osobní pohled na to, jaké to bylo být členem kapely na začátku beatlemánie, od hraní koncertů na pódiích v Liverpoolu po vystoupení před třiasedmdesáti miliony Američanů v televizní The Ed Sullivan Show. V době, kdy je tolik objektivů, je to právě kamera Paula McCartneyho, která vypráví nejpravdivější příběh týmu tvořícího dějiny kultury,“ stojí v představení chystané výstavy na stránkách galerie.

Vernisáž výstavy proběhne současně s vydáním knihy s názvem 1964: Eyes of the Storm. Bude v ní 275 fotografií pořízených McCartneym. Stojí šedesát liber a v internetovém obchodě National Portrait Gallery si ji lze předobjednat již nyní.

Galerie, která je od roku 2020 rekonstruovaná, se má pro návštěvníky znovu otevřít 22. června letošního roku.