ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11521 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava Zabydlená krajina v Galerii 22 startuje již 17. dubna

0 Richard Winter 14.4.2015

Galerie 22, známá nabídkou zrestaurovaného starožitného nábytku, se otevírá novým kulturním a uměleckým aktivitám – první z nich je výstava Zabydlená krajina.Od 17. dubna do 13. června se v prostorách Galerie 22 v Husitské ulici v centru Prahy poprvé společně představí tvůrci z inspirativního regionu kolem Malé Skály.

Expozice nabídne unikátní broušené skleněné plastiky sklářského výtvarníka Břetislava Nováka, který je žákem legendy české tavené plastiky – Stanislava Libenského, expresivní intimitu obrazů Jana Šimka, který osobitě vykročil z linie svého učitele a maloskalského rodáka Josefa Jíry, hokonceptuální malíře a sochaře Jakuba Roztočila, magický symbolismus malířky a performerky Májy Roztočilové a obrazy Vladimíra Vély, ve kterých imaginace a abstrakce vytvářejí výrazný rukopis tohoto mladého malíře.

Vesměs jde o jména, která již silně rezonují na současné umělecké scéně. Výstava Zabydlená krajina v Galerii 22 propojí pozoruhodné obrazy a sklo s originálním nábytkem různých stylů od biedermeieru po Bauhaus. “Cílem je uvést historický nábytek do kontextu současného umění a ukázat, jakým způsobem spolu historie a modernita mohou v dnešní době vést aktuální dialog. Výstavu jsme pojmenovali Zabydlená krajina, neboť krajina v různých podobách autory inspirovala a zabydlení prostoru je společným tématem vystavených děl a našeho nábytku,” vysvětlila kurátorka výstavy Lenka Morávková.

“Umělce myšlenka rozmístit malby a sklo v zařízeném interiéru zaujala, s každým z nich jsme vybírali konkrétní kusy nábytku, které s dílem nejlépe souzní,” podotkl majitel Galerie 22 Petr Smaha. Návštěvníci výstavy tak budou mít vítanou příležitost vidět, jak by dané dílo působilo třeba u nich doma. Zároveň s  výstavou Zabydlená krajina, která bude prodejní, představí Galerie 22 novou značku G22 design.