ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23336 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava v Divadle Viola připomíná 60. výročí legendární scény

0 jsk 12.10.2022

Pražské Divadlo Viola v září vstoupilo do šedesáté sezony. Součástí oslav jubilea je výstava fotografií Viktora Kronbauera ve foyer divadla.

Slavnostní vernisáž v neděli 9. října úvodním slovem zahájil Marek Eben, který ve Viole hraje ve Třech gentlemanech a dalších dlouhodobě vyprodaných titulech. Mezi hosty nechyběl například Jiří Dvořák, jehož Anděl v modrém se rovněž těší mimořádnému zájmu publika, nebo kmenová režisérka Lída Engelová.

Viktor Kronbauer je dvorním fotografem Divadla Viola už skoro dvacet pět let. Na aktuální výstavu vybral čtrnáct velkoformátových fotografií, které zvou do světa minulých i současných inscenací a inspirují diváky k návštěvě Violy.

„Fotografie Viktora Kronbauera ve Viole zachycují energii každé inscenace, ze které pocházejí, v jeho fotografiích, vlastně obrazech z Violy, se ale dá vyčíst i příběh i tajemství našich setkání s diváky, protože Viktor je spolu s námi, autory scénářů, režiséry, výtvarníky, muzikanty, ale především herci její magie,“ konstatuje režisérka Lída Engelová.

Výstava fotografií Viktora Kronbauera je ve Viole k vidění do 4. listopadu.

(foto: Adam Beranovský)