ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9017 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava přibližuje sto let rozhlasové historie

0 jsk 17.5.2023

Národní technické muzeum a Český rozhlas připravily výstavu ke stému výročí od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání u nás. Záměrem výstavy nazvané Sto let je jen začátek. Český rozhlas 1923–2023 je vylíčit sto let technického i programového vývoje rozhlasu i dnešní roli moderního veřejnoprávního média.

Velkoryse koncipovaný projekt připomíná významné rozhlasové osobnosti a události, program a hudbu v jednotlivých obdobích i překotný vývoj výrobní, přenosové a vysílací techniky.

„Velice mě těší, že při příležitosti stého výročí našeho významného a nejstaršího veřejnoprávního média společně s Českým rozhlasem představíme návštěvníkům Národního technického muzea v mimořádné výstavě jeho současnost, vize i historii a rozhlasovou techniku. Rozhlasovou sbírku muzea obohacovaly významné osobnosti české kultury i průmyslu. Na výstavě bude k vidění například jeden z nejstarších sériově vyráběných přijímačů v superheterodynním zapojení vyráběný podle patentu Luciena Lévyho. Technické muzeum tento přístroj v roce 1937 odkoupilo od populárního písničkáře Karla Hašlera. Jako nesporně unikátní vnímáme také přijímač, jenž v roce 1939 do sbírek muzea věnoval osobně inženýr František Křižík. Děkuji Českému rozhlasu za tuto možnost se podílet na oslavám výročí i za skvělou spolupráci,“ řekl Karel Ksandr, generální ředitel Národního technického muzea.