ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30626 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava obrazů Ronnieho Wooda v prestižní americké galerii

0 Redakce 24.9.2010

Člen britské skupiny Rolling Stones, kytarista Ronnie Wood, vystavuje své obrazy a kresby v americké galerii Butler Institute of American Art v Youngstownu na severu Spojených států. Mezi milovníky výtvarného umění je tato považována za prestižní. Jde současně o první výstavu Woodových děl ve významné americké galerii.

Umělec při středečním zahájení akce vyjádřil nadšení z toho, že svá díla vidí viset na stěnách galerie ve státě Ohio místo na zdech svého přeplněného studia, kde prý vypadají jako poštovní známky. Místní deník The Vindicator napsal, že na výstavě převažují portréty celebrit včetně členů Rolling Stones Micka Jaggera, Keitha Richardse a Charlieho Wattse. Výstava bude otevřena do 21. listopadu letošního roku.

Wood vydá navíc již v pondělí 27. září své nové sólové album. Bude se jmenovat I Feel Like Playing a na obalu bude jeden z jeho posledních obrazů. Do studia mu přišli pomoci kytarista Slash, Flea z Red Hot Chili Peppers, Billy Gibbons ze ZZ Top, countryový zpěvák a skladatel Kris Kristofferson, Bobby Womack nebo Ian McLagan, který je známý ze sestavy Small Faces.

Rolling Stones si na letošek naplánovali prázdniny, ovšem v příštím roce by chtěli vyjet na koncertní turné a nenápadně hovoří také o vydání nového alba.

JŠp