ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5679 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava o rozhlasu v Národním technickém muzeu bude prodloužena

0 jsk 22.12.2023

Výstava Sto let je jen začátek. Český rozhlas 1923–2023, kterou připravily Národní technické muzeum a Český rozhlas ke stému výročí od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání u nás, bude pro velký zájem prodloužena do 18. února 2024.

Záměrem výstavy je vylíčit sto let technického i programového vývoje rozhlasu i dnešní roli moderního veřejnoprávního média. Velkoryse koncipovaný projekt připomíná významné rozhlasové osobnosti a události, program a hudbu v jednotlivých obdobích i překotný vývoj výrobní, přenosové a vysílací techniky.

Pamětní kousky z fondů Národního technického muzea doplněné výběrem z Českého rozhlasu návštěvníka provázejí sedmi obdobími rozhlasové historie. Vystaveny jsou vzácné exponáty ze sbírek NTM jako např. nově zrestaurovaný vysílač typ SFR MD 50 francouzské provenience, spuštěný na počátku roku 1925 v pražských Strašnicích, který rozdával radost prvním posluchačům Československého rozhlasu. Mnohé předměty prezentované na výstavě jsou dokladem technického vývoje, ale mají i hodnotu spojenou s historickými mezníky jako např. mixážní pult, od kterého v květnu 1945 znělo volání o pomoc.