ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15559 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava Mirroring Petry McGrath v hotelu Four Seasons

0 jsk 8.6.2023

Petra McGrath (1972), česko-australská malířka a designérka žijící střídavě v Čechách a v Austrálii, vystavuje v prostorách hotelu Four Seasons v Praze nová díla pod názvem Mirroring. Tématem výstavy je zrcadlení, pro které výtvarnice zvolila úplně novou formu, malbu na zrcadlo.

Gró výstavy tvoří dvě velkoformátová zrcadla, která zdobí Petry abstraktní, dynamická, živá a barevná malba. Návštěvníci hotelu a restaurace CottoCrudo budou moci výstavu zhlédnout během léta každý den od 7. června.

Mirroring navazuje na výstavu The Joy of Life, kterou McGrath otevřela v hotelu Four Seasons před půl rokem. Tentokrát se nechala inspirovat historickým okolím hotelu, konkrétně sochami na Karlově mostě. Lobby hotelu Four Seasons teď budou krášlit její dvě nová díla Dancing Statues (Tančící Sochy) & Settintg Statues (Pózující Sochy), abstraktně malovaná zlatá zrcadla v nádherném stříbrném rámu, která symbolizují Zlatou Prahu.

„V mé představě sochy z Karlova mostu doslova ožily. Na zrcadle Dancing Statues se probouzejí a tančí při východu slunce, začínají zářit barvami a těší se z nového dne plného zážitků,“ vysvětluje Petra McGrath.