ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30954 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava Jiřího Franty a Davida Böhma v Galerii Villa Pellé prodloužena

0 jsk 12.5.2020

S pondělkem mohou galerie opět přivítat návštěvníky. Na ty čeká i výstava dvou mimořádných tvůrců střední generace Jiřího Franty a Davida Böhma v Galerii Villa Pellé v Praze. Pod názvem Vykladači světa zde lákají na neotřelou proměnlivou instalaci, kterou mohou zájemci vidět až do prodlouženého termínu 28. června.

Jiří Franta a David Böhm navzdory uzavření galerie na výstavě, která už tak nabízela znepokojivý až sarkastický pohled na současnou dobu, dále pracovali a tvořili. Do galerie chodili mnohdy jako do svého druhého ateliéru a vznikli zajímavé umělecké počiny. Mimo čtyř drobných performancí proměn výstavy přenesli jednu ze svých kreseb jako sítotisk na karton, na kterém vysekli brýle k poskládání. Spolu s chytrým telefonem tak zájemce, kteří si sítotisk zakoupili, přenesli virtuálně na výstavu.

„Nechtěli jsme jen vytvořit virtuální prohlídku výstavy, ale chtěli jsme vytvořit i dílo, které si ty lidi můžou nechat. Člověk se musí rozhodnout, jestli si nechá sítotisk, nebo se podívá na výstavu. To rozhodnutí, co chce vlastně vidět, je součástí té věci,“ říká Böhm. „Karanténa dala prostor této výstavě k novým inspirativním nápadům. Skoro to vypadá, jako by snad byla promyšlenou součástí výstavy Vykladačů světa,” dodává ředitelka galerie Vladana Rýdlová.

Tagy: