ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15586 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava fotografií z archivu ČTK

0 jsk 1.11.2019

Fotografická výstava Okamžiky sametové revoluce, kterou k letošnímu 30. výročí událostí roku 1989 připravila Česká tisková kancelář (ČTK), bude od 1. do 30. listopadu 2019 k vidění na pěší zóně Na Příkopě v centru Prahy. Na třiceti stojanech si lidé budou moci prohlédnout 157 fotografií z revolučního dění v různých koutech bývalého Československa.

Národní tisková agentura připravila expozici z vlastních archivních snímků, ale i z fotografií, které získala ze soukromých sbírek a muzejních fondů měst a obcí z celé České republiky. Snímky ze Slovenska na výstavu zapůjčila tisková agentura TASR.

Od dubna do konce září 2019 ČTK obdržela od veřejnosti a různých regionálních institucí asi 1300 snímků z více než 30 krajských a okresních měst a vesnic. Z toho zhruba 200 bylo nahráno přes webové stránky projektu, další posílali fotografové přímo nebo je přinášeli na setkání s organizátory výstavy v krajích.

„Hlavním úkolem České tiskové kanceláře je získávat a zejména médiím komerčně nabízet objektivní všestranné multimediální zpravodajství. To je samo o sobě obrovský úkol, zvláště v této době. Přesto se snažíme hledat způsoby a projekty, jak ukázat i široké veřejnosti, co ČTK dělá a co má k dispozici. Jedním z projektů je i tato výstava, kdy jsme integrovali mnoho zdrojů, abychom nabídli bohatě ilustrovaný zápisník sametové revoluce,“ uvedl generální ředitel ČTK Jiří Majstr.

(foto: ČTK)