ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16921 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava 30 let svobodné kultury připomíná velké akce

0 jsk 22.4.2021

Venkovní výstava 30 let svobodné kultury, která bude od 26. dubna do 24. května v ulici Na Příkopě blízko Václavského náměstí v Praze, vznikla jako reakce na nekončící období zavřených koncertních sálů, klubů, výstav, divadel, kin, zrušených festivalů, koncertních turné a společenských akcí, které nás léta obohacovaly, vzdělávaly a přinášely radost. Výstava chce připomenout, že kultura patří do našich životů a je vyjádřením naší svobody.

Za třicet let vznikl v České republice nespočet skvělých a umělecky výrazných kulturních projektů, koncertů, představení, výstav, performancí i architektonických nebo literárních děl. Přijely hudební hvězdy všech žánrů ze všech kontinentů, vydalo se tisíce knih, odehrály se statisíce divadelních představení, uspořádaly se stovky jedinečných výstav.

„Už jsme nechtěli sedět se založenýma rukama, jsme zvyklí pracovat a svojí prací lidi bavit. Uspořádali jsme proto tuto venkovní výstavu, která všem návštěvníkům připomíná alespoň část z velkých kulturních akcí, které se tady po revoluci konaly,“ řekla o realizaci výstavy Romana Jedličková, marketingová ředitelka pořádající JVS GROUP.

Výstava zve návštěvníky na cestu plnou emocí i vzpomínek, kterou Česká republika zažila od pádu železné opony. Kultura je nedílnou součástí života a pro mnohé z nás je také obživou a posláním. Protože výstavu připravila společnost JVS GROUP spolu s Asociací promotérů a producentů APPOK, obsahuje hlavně koncertní, výstavní, klubové a festivalové události, které jim jsou nejbližší. A ČTK na ni dodala skvělé dokumentární fotografie.

Výstava je přístupná zdarma po celou dobu konání.