ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5573 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyšly hity XIII. století

0 Redakce 4.4.2011

Album Ritual přináší  na dvou CD o celkové stopáži přes 140 minut výběr nejvýraznějších nahrávek z celé dosavadní historie historii jihlavské gothicrockové skupiny XIII. století. Na kolekci jsou písně z let 1991-2011.

Kromě známých pecek, z nichž celá řada vychází na Ritualu v dosud nevydaných verzích, na 2CD najdeme i několik novinek. Například Fénix je zcela nová skladba kapely. Své premiéry si na kolekci odbudou i legendární hit Butterfly on a Wheel britských The Mission, zde upravený zpěvákem Petrem Štěpánem pouze pro zpěv a harfu, nebo Jolene od zpěvačky Dolly Parton, jež je navíc inspirovaná coverem jiné britské goticrockové ikony The Sisters of Mercy.

V naprosto nové podobě najdou posluchači na Ritualu také známou písničku XIII. století London After Midnight. Perlou pro příznivce gotiky je pak závěrečné Štěpánovo hudební vyznání v písni Iglau (Jihlava), které se dosud objevilo pouze jako příloha v limitované edici Vampýrské bible. I tato nahrávka vychází na Ritualu ve speciální verzi vzniklé pouze pro toto album.

JŠp