ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30408 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyšly hity Petra Muka

0 jsk 27.1.2020

Sny zůstanou je název kolekce k nedožitým 55. narozeninám Petra Muka, která vyšla 24. ledna. Zároveň startuje rok mnoha výročí, které jsou spojeny s tímto výjimečným zpěvákem, skladatelem a textařem.

Kompilace Sny zůstanou představuje největší hity Petra Muka a skupin Oceán a Shalom, kterých byl neodmyslitelnou součástí. Ani maximální možná stopáž na CD a 2LP nemůže zahrnout dokonalý přehled jeho tvorby, ty nejzásadnější písně však nechybí.

Výběr dvaceti skladeb začíná hitem Ráchel, Dávná zem, Prázdná ulice, Naděje, Až jednou, Léto měsíců, Bon soir, mademoiselle Paris, Pastýř stínů, Stín katedrál, Přicházíš s láskou, Zrcadlo, Neusínej, Tančíš sama, Něžné dotyky, Láska tě spoutá, Láska, ta nebezpečná věc, Sny zůstanou, A stejně tě ztrácím, Spolu a Adonai.

Album Sny zůstanou vychází několik dní před nedožitých 55. narozeninami (4. února 1965) Petra Muka, 24. května to bude deset let, kdy předčasně skončila jeho pozemská pouť. Tato životní výročí letos doplní i ​​výročí profesní, před pětatřiceti lety se zrodil Oceán, který později, před třiceti lety, vydal své debutové album Dávná zem. Čtvrtstoletí uplynulo od konce dalšího úspěšného projektu Shalom se zásadním podílem Petra Muka. Zároveň to bude dvacet let od vydání jeho nejúspěšnějšího sólového alba Jizvy lásky.

Tagy: