ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15089 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyšlo DVD s návratovým koncertem Michala Hrůzy

0 Redakce 31.12.2015

Koncert, který byl šťastným zakončením jednoho z nejsledovanějších příběhů současné české populární hudby – to byl návrat zpěváka Michala Hrůzy po vážném úraze zpět na pódia. Vyprodané vystoupení, které se odehrálo ve Fóru Karlín v Praze v březnu 2016 a jehož zlomek odvysílala i Česká televize, vychází nyní celé na DVD pod názvem Noc a den Michala Hrůzy a Kapely Hrůzy.

Jeho součástí je i bonusový dokument Vrátit zpátky, citlivě odhalující, co zpěvákova kapela prožívala po napadení frontmana na Stodolní ulici v Ostravě v červenci roku 2014 a jak svému spoluhráči pomáhala zpět na pódia.

„Vystoupení ve Foru Karlín byl první veřejný Michalův koncert po uzdravení. V rámci večera s kapelou vystoupili i Anna K., Aneta Langerová, Klára Vytisková, David Koller, Michal Malátný, Xindl X a Adam Jánošík. Celý koncert měl neuvěřitelnou atmosféru a jsme rádi, že se ji podařilo zachytit i na DVD,“ říká manažerka kapely Martina Tůmová.

Kromě kompletního záznamu obsahuje DVD i bonusový dokument režiséra a kameramana Michala Boodyi Budinského. Spoluautorka scénáře a moderátorka Lenny Trčková v něm zpovídá kapelu a manažerku a společně se snaží odhalit, co všichni prožívali po Hrůzově napadení. Vyprávění provádí hudebníky až k záběrům z prvního tajného koncertu pro přátele na pražské Kampě.

Režisér Budinský, který má s Kapelou Hrůzy několikaletou osobní i pracovní zkušenost, přiznává, že na dokumentu pracoval s nadšením, přestože nešlo o příliš veselé téma. „Celé to Vrátit zpátky je vlastně cesta zpět k tomu, co Michal miluje a bez čeho by nebyl tím, kým je. Je to velice silný příběh v Michalově kariéře a já jsem rád, že jsem mohl být s kamerou u toho,“ říká.