ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7525 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyšla vzpomínková kolekce na Petra Nováka

0 Redakce 7.9.2015

V měsíci nedožitých sedmdesátin vychází kompilace hitů Petra Nováka (6. září 1945 – 19. srpna 1997). 3CD nazvané Petr Novák Zlatá kolekce obsahuje výběr od legendárních amatérských začátků přes zásadní bigbítovou éru kolem roku 1968 až po následný originální pop rock. Je to komplet více než šedesáti písniček.

Zpěvák s velkým srdcem a dramatickým životním osudem nepatří mezi ty, kteří uchvátí vycizelovanou pěveckou technikou či poetickou hlubokostí textů, ale především naprostou odevzdaností poslání těch tónů a slov. Pravidelně v nich vítězila láska ve všech podobách, často ne přímo prvoplánově šťastná.

Kolekce přináší to nejpodstatnější z jeho úspěšné kariéry s kapelami Flamengo a George & Beatovens, i z té pozdější sólové. Od prvotin typu Já budu chodit po špičkách, Povídej nebo Náhrobní kámen přes šansonovou Klaunovu zpověď či Pokoj č. 26, ale také Esther, Dětský oči, Modlitbu za lásku nebo refrénovou Hvězdičku blýskavou až po vybrané ukázky z komponovaných alb. Mohl se – jako většinový autor hudby – opřít o texty kamaráda Ivo Plicky a později Zdeňka Rytíře, Eduarda Krečmara nebo Pavla Vrby. Zajímavou muziku mu nabídl Jan Farmer Obermayer a další.

(foto: Supraphon)

Tagy: