ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13046 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyšla nejnovější krimi Michaela Connellyho Hořící pokoj

0 Richard Winter 17.12.2015

Tradičně v předvánočním čase vychází nová kniha Michaela Connellyho. Hořící pokoj je dalším příběhem ze série Harry Bosch, vydává ji nakladatelství Domino v edici Napětí a do češtiny ji z originálu The Burning Room přeložil Jiří Kobělka.

Nestává se často, aby oběť vraždy zemřela devět let po spáchání činu. Tentokrát ale takováto situace nastala: muž, kterého tenkrát zasáhla zbloudilá kulka, podlehl následkům těžkého zranění. Detektiv Harry Bosch se ocitá v nezáviděníhodné situaci – zatímco tělo oběti ještě nestačilo pořádně vychladnout, všechny důležité důkazy už stačily nenávratně zmizet.

Brzy se ukáže, že tato absurdita nebude jediným klackem, který mu tento případ hodí pod nohy. Bosch společně s novou kolegyní Lucií Sotovou zjišťuje, že jejich snaha o odhalení pravdy se některým vysoce postaveným lidem vůbec nelíbí.

S něčím takovým musí ale dobrý detektiv zkrátka počítat a nenechat se odradit. Bosch se Sotovou získají první významné poznatky z kulky, která po celých devět let zůstávala skryta v páteři oběti, a pak dál spřádají nitky zaprášených informací, až dojdou k závěru, že ta střelba před devíti lety nebyla v žádném případně náhodná.

Michael Connelly je všeobecně považován za pokračovatele americké drsné školy a Chandlerova nástupce. V šestnácti letech se stal svědkem zločinu, a tato událost ho nasměrovala nejprve k četbě krimi literatury a následně i k psaní detektivního žánru. Už jako středoškolák napsal detektivní povídku do školního časopisu. O necelých deset let později psal o reálných zločinech do novin. Dvanáct let nato, v roce 1992, vydal první román. V Černé ozvěně, ověnčené cenou Edgar za nejvydařenější prvotinu, se poprvé objevil jeho stálý hlavní hrdina, melancholický policista Harry Bosch. A protože Connelly bravurně zvládá formu procedurálního románu, platí dnes jeho Bosch za jednu z nejkomplexněji pojatých, nejvěrohodnějších a nezajímavějších postav současného detektivního románu. A jeho duchovní otec je plným právem považován za jednoho z nejlepších žijících autorů žánru.