ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24257 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyšel soundtrack k filmu Atlas ptáků

0 jsk 4.10.2021

Film Atlas ptáků Olma Omerzu byl uveden do kin 2. září, pár dní poté, co ho mohli diváci Karlovarského filmového festivalu vidět ve světové premiéře, kde soutěžil v Hlavní sekci.

Nedílnou a podstatnou složkou filmu, ve kterém hrají Alena Mihulová, Miroslav Donutil, Eliška Křenková, Vojtěch Kotek, Pavla Beretová a Martin Pechlát, je i jeho hudba. Tu složila na Českého lva nominovaná skladatelka Monika Omerzu Midriaková za hudbu k předchozímu filmu Olma Omerzua Všechno bude.

„Hudba pro tento film vychází hodně z příběhu a postav filmu. Do starého světa hlavní postavy Iva Róny, který má jasně daná pravidla se vtírá nový, virtuální svět, bez pravidel, plný chaosu. Používáme klasické nástroje orchestru – smyčce a dechy – jako svět starého patriarchy Iva. Chtěla jsem se vyhnout syntezátorům, jež jsou často synonymem moderního zvuku. Místo toho jsem vycházela z netradičních artikulací a zvuků orchestru. A tak smyčce a dechy hrají čím dál tím víc zvláštně a chaoticky. Skladby jsou plné disonance. Tyto motivy divákům naznačují přítomnost něčeho zlověstného a nejasného. A později provázejí opuštění, smutek a rozpad světa postav. Ve filmů tak vzniká mnoho expresivních momentů. Měla jsem to štěstí, že mi byl umožněn prostor tak výraznou hudbu do filmu dostat,“ vysvětluje skladatelka Monika Omerzu Midriaková.